Mechanické vlastnosti kuželové převodovky

Spirálové kuželové ozubení jsou hlavními částmi nakladače. Aktivní kuželíkové ozubené kolo je výkon přenášený z převodovky vozu na poháněné kuželové ozubené kolo, kuželovou převodovku, která pohání napájení diferenciálu.

Spirálové kuželové ozubení jsou hlavními částmi nakladače. Aktivní kuželíkové ozubené kolo je výkon přenášený z převodovky vozu na poháněné kuželové ozubené kolo, kuželovou převodovku, která pohání napájení diferenciálu. Kuželová převodovka Proto je aktivní konstrukce šroubovicového kuželového ozubení ozubená hřídel, jeden konec je drážkovaný, spojený s převodovým výkonovým hřídelem, druhý je spirálovitý kuželový převod; poháněná kuželová převodovka je ozubená kola, průměr je větší než aktivní spirálovité kuželové ozubené kolo, zpomalení, zatímco i po obvodu některých šroubových otvorů, takže poháněné kuželové ozubené kola upevněné šrouby v diferenciálním pouzdře se výkon sníží po přenos na diferenciál. Aktivní kuželové ozubené kola mají při přenosu velkých momentů vysoké přenosové rychlosti a při zatížení a brzdění jsou vystaveny nárazovým zatížením. Hlavními způsoby selhání těchto převodových stupňů jsou opotřebení, zkosení a přetržení šikmých převodovek. Takže aktivní spirálové kuželové ozubené kola by měly splňovat následující požadavky na výkon: ① dobré mechanické vlastnosti; ② dobré dobíjení uhlíku; ③ dobrá odolnost proti nárazu; ④ dobrou tvrdostí srdce; ⑤ dobré tepelné deformace.

Aktivní podmínky spirálového kuželového ozubení a požadavky na výkon, jeho technické požadavky: ① kování nesmí mít žádné kované vady. ② normalizace léčby HB179-217. ③ tvrdost povrchového karburátoru je HRC58-62, tvrdost srdce je HRC32-45, změna tvrdosti přechodové vrstvy by měla být pomalá, dokud je substrát nízký, uhlíková hloubka 1,0 ~ 1,4mm, kuželová převodovka a obsah uhlíku je 0,8% až 1,05%. ④ standardy metalografické inspekce by měly odpovídat předpisům "Carburizing metalographic equipment examination norms" (JB1673-75). ⑤ Nízkoteplotní popouštění střílí peening.

Existence kuželového ozubeného kola má určité výhody, může přinést stabilitu stroje, klíče je kvůli existenci kuželového ozubeného kola, kuželové převodovky nemusíme být tímto rušen. A je čas pracovat se stabilními výkonnostními charakteristikami, jak to říkat Bevel Gearbox? Viděli jsme čas zboží, musíme často opravit a velice ovlivnit operaci.

Ale existence zboží s kuželovými ozubenými koly, Bevel Gearbox vidíme, že nedojde k žádné takové práci, a je relativně stabilní, použití povahy kontrastu. Kuželová převodovka A kuželové ozubené soukolí, které přinášejí náš převodní poměr, jsou velmi vysoké, nemusí se tak dělat za touto částí, Bevel Gearbox, abychom nám přinesli ještě určité výhody.